TERMÁLNE  KÚPALISKÁ

D u n a j s k á   S t r e d a
Termálne kúpalisko je situované v krásnom prostredí lesoparku, ktorý poskytuje možnosti prechádzok po udržiavaných lesných chodníčkoch. Poskytuje celoročné služby vo svojom kombinovanom krytom bazéne s prepojením na vonkajší bazén. Thermalpark patrá medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie rekreačné strediská Žitného ostrova.

T o p o ľ n í k y
Termálne kúpalisko Topoľníky sa nachádza v tichom prostredí, 16km od Dunajskej Stredy. Termálna voda kúpaliska má priaznivé účinky na choroby pohybového ústrojenstva.

D i a k o v c e
Termálne kúpalisko Diakovce skrýva bohatstvo v podobe termálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 780 m, dosahuje teplotu 39°C a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, nervové ústrojenstvo a reumatizmus.

 H o r n é   S a l i b y
Termálne kúpalisko Horné Saliby sa nachádza medzi okresnými mestami Galanta a Šaľa. Využíva vodu z termálneho prameňa, ktorá má pri ústí teplotu 67⁰C a blahodarne pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

KAM NA VÝLET, ČO SA OPLATÍ VIDIEŤ

V O D N Ý  M L Y N   D U N A J S K Ý   K L Á T O V
Na brehu Klátovského ramena Malého Dunaja stojí technická pamiatka - Vodný mlyn Dunajský Klátov. Typický spodkový mlyn je zasadený do prekrásneho a tichého prostredia. Jeho unikátnosť môže od roku 1987 obdivovať široká verejnosť.
Samotný objekt ako aj celá areál sú vyhlásené za chránené územie. V roku 2016 bol mlyn zrekonštruovaný a v jeho interiéri bola nainštalovaná stála expozícia vodného mlynárstva s pôvodným zariadením. Okolie brehu Klátovského ramena Malého Dunaja ponúka tiež možnosť nenáročných vychádzok. Vybudovaná je tu aj vyhliadková plošina, ktorá umocňuje zážitok z návštevy areálu vodného mlyna.

K O L O V Ý   V O D N Ý   M L Y N   J A H O D N Á 
Na Slovensku sa z pomerne veľkého počtu vodných mlynov zachovali do dnešných čias už len štyri. Jedným z nich je aj Kolový vodný mlyn v Jahodnej. Tento mlyn bol renovovaný a vyhlásený za technickú pamiatku ľudového mlynárstva.
Vzácny mlyn vďaka svojej očarujúcej kráse, unikátnosti ako aj malebnej okolitej prírode priťahuje pozornosť slovenských a zahraničných turistov. V súčasnosti je však ohradený a nie je prístupný verejnosti. Pozrieť si ho však môžete z vonku ak k nemu priplávate na člne pri populárnom splavovaní vodného toku Malého Dunaja.

V O D N Ý   M L Y N   T O M Á Š I K O V O
V malebnom prostredí na brehu Malého Dunaja v blízkosti obce Tomášikovo stojí od roku 1893 očarujúci Vodný mlyn Tomášikovo. Mlyn sa aktívne využíval až do roku 1960. Zaujímavosťou je, že v roku 1940 doň bolo namontované dynamo a vďaka tomu fungoval aj na elektrický pohon. Vodný mlyn je dobre zachovaný a návštevníci v súčasnosti môžu obdivovať jeho takmer pôvodnú podobu. Objekt mlyna je dodnes funkčný a jeho interiér obsahuje pôvodné mlynárske zariadenie, ktoré spestrujú dobové fotografie. Nachádza sa tu tiež aj tradičná miestnosť pre mlynára a štrbinové okienko, ktorým mlynár pozoroval napríklad. chod náhonového kolesa.

L E V A N D É R I A   T O M Á Š I K O V O
Nádych Provensálska len 16km od Dunajskej Stredy, v obci Tomášikovo. S výsadbou začali v roku 2016 a celé pole sa nachádza na ploche 35 árov. Fialová oáza však ponúka nielen nádherný pohľad a pokochanie sa prírodou. V ponuke majú aj množstvo výrobkov, ktoré šikovná dvojica dokáže vytvoriť. Toto levanduľové pole, o ktoré sa s láskou starajú, im dáva základnú surovinu. Tou je samozrejme samotný kvet levandule potrebný na výrobu rôznych levanduľových výrobkov, dokonca aj esenciálneho oleja.

M A L K I A   P A R K
Zábavný areál Malkia Park je miestom, kde nájdete množstvo zaujímavých a vzácnych zvierat a kde si môže oddýchnuť a zabaviť sa celá rodina.
Park ponúka útočisko primárne zvieratám z cirkusov, súkromných odchovov či nechceným zvieratám a snaží sa im vytvoriť podmienky pre pokojné spolunažívanie s inými zvieratkami v krásnom prostredí Žitného ostrova.

SLOVAK KARTING CENTER - SLOVENSKÉ MOTOKÁROVÉ CENTRUM
Slovenské motokárové centrum vybudované pod záštitou SAMŠ (Slovenská asociácia motoristického športu) predstavuje špičkové stredisko s licenciou CIK FIA pre organizovanie národných a medzinárodných motokárových podujatí. Vonkajšia motokárová trať má v základe dĺžku 1172 metrov, pričom ponúka ďalších 5 variantov jazdenia a plnohodnotného využitia.

V O J E N S K É   M Ú Z E U M
Vojenské múzeum a stála expozícia vojenskej historickej techniky sa nachádza pri off-road areáli pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING. Návštevníci tu môžu obdivovať už múzejné kusy výzbroje prevažne česko-slovenskej ľudovej armády.
Od 16.4.2022 do 30.10.2022 je múzeum pre verejnosť otvorené každú sobotu a nedeľu od 11:00h do 19:00h.

K O L O V Ý   M L Y N   J E L K A
Kolový mlyn v Jelke, resp. Némethov mlyn v Jelke, patrí medzi pozoruhodné technické pamiatky a je považovaný za stredoeurópsku raritu.
Vďaka svojej očarujúcej kráse, ale i svojej unikátnosti priťahuje turistov, a Vy by ste medzi nimi rozhodne nemali chýbať.

V O D N É   D I E L O   G A B Č Í K O V O
Ide o vodné dielo na druhej najdlhšej európskej rieke, na rieke Dunaj. Dominantou vodného diela je určite dozorná veža, ktorej siluetu je vidno už z diaľky. V jej dolnej časti je vyhliadková plošina, ktorá umožňuje návštevníkom dokonalý výhľad. Pri dobrom počasí je možné použiť aj ďalekohľad a dovidieť až k televíznej veži Kamzík.

Ž I T N O O S T R O V S K É   M Ú Z E U M
Očarujúci klasicistický Žltý kaštieľ v Dunajskej Strede je od roku 1964 sídlom Žitnoostrovského múzea. Vo svojej zbierkotvornej činnosti sa múzeum zameriava na región Žitného ostrova. Múzeum v súčasnosti eviduje 8 809 kusov - zbierkových predmetov prevažne z etnografie, histórie a dejín umenia.

G A L É R I A   S Ú Č A S N Ý C H   M A Ď A R S K Ý C H   U M E L C O V
V prekrásnej secesnej Vermesovej vile, v Dunajskej Strede, sídli Galéria súčasných maďarských umelcov, ktorá je baštou maďarskej kultúry na Hornej zemi. Galéria má vo svojej zbierke okrem diel hornozemských maďarských výtvarníkov aj práce umelcov z Maďarska a maďarských umelcov žijúcich v rôznych častiach Európy.


Hotelové izby sú zariadené pre Váš najvyšší komfort. Veľký dôraz sa dával nakvalitný a útulný interiér. Na oknách nechýba sieťka proti hmyzu, bohaté textílie a ťažké závesy. Prírodné materiály a štýlový nábytok.
POBYTOVÉ
BALÍKY
Rezervovať priamo sa oplatí,
garancia najlepšej ceny!
Cenová kalkulácia tu.
1 m2 vodná plocha
1 základných lôžok
1 konferenčných priestorov
1 m2 park

Ak si želáte, pošleme Vám vždy správu s novými akciovými ponukami

Meno:*
E-mail adresa:*
* Súhlasím so spracovaním mailovej adresy, a to za účelom zasielania newlettera.Odoslaním spoločnosť THERMA, a.s., Priemyselná 4, Dunajská Streda, IČO: 314 23 213 spracuje vaše údaje s cieľom vybavenia vašej žiadosti na základe oprávneného záujmu. Viac informácií v "ochrana osobných údajov".